PENKO TEKSTİL ŞİRKET PROFİLİ

Tekstil sektörünün önde gelen erkek moda dünyası imalatçılarından birisi olan Penko Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş 1990 yılından beri tekstil sektörüne hizmet vermektedir. Yenibosna organize sanayi bölgesinde 10000m2 açık 5000m2 kapalı alan üzerinde faaliyetinin sürdüren Penko Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş erkek spor giyim imalatı yapmaktadır. Yılda 3 milyon 500 bin adet üretim kapasitesine sahip olan Penko Tekstil; Polyester/Viskon; Polyester/Yun; Pamuk ve Pamuk karışımlar; Viskon ve Viskon karışımları; %100 Keten ve Keten karışımlı kumaşlardan: mont, gömlek, kazak, ceket, pantolon, tişört, triko, sweatshirt ürünleri yapılmaktadır.

Erkek giyimi tekstil sanayi alanında “JEANPIERE”, “BAGARDA”, “SELFWORK” adlı markalar ile üretim yapan Penko Tekstil, sektöründe lider konumda olan erkek moda dünyası ve yurt içindeki dağıtımının yanı sıra; Amerika, Hollanda, Fransa, İtalya, Almanya, Rusya, Bulgaristan, Kazakistan, Özbekistan, İran, Ukrayna, Litvanya, Fas, Tunus, Mısır ve Suriye gibi ülkelerde düzenlenen fuarlara da katılarak, ürünlerimizin tanıtımını yapmaktadır.

Üretime başladığı günden bu yana yurtiçi ihracatçı ve yurtdışı müşterilerine yetişmiş kadroları, kalite kontrol imkânları, modern yönetim binası, bilgisayar sistemleri ile hızlı ve güvenilir hizmet veren Penko Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.ni dikkatlerinize sunmaktan kıvanç duyarız.

Penko Tekstil Ar-Ge departmanı, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, iç ve diş piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadro ile çalışmaktadır.

Bütün bu taleplere cevap verebilmek için Penko tekstil İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kış olmak üzere yılda iki koleksiyon hazırlamaktadır.

Müşterilerimizin artan taleplerini karşılamak için hedefimiz üretim kapasitemizi 5 milyon adete çıkartmak ve bunun yanında ihracat bölümlerini de katarak tam entegre bir işletme olmayı hedeflemektedir.

Erkek giyim tasarım-dizayn departmanımız tarafından hazırlanan en son koleksiyonlarımızı dünyanın çeşitli bölgelerindeki uluslararası düzeyde düzenlenen Erkek Giyim Moda fuarlarına katılarak müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Kendisine yeniliği, sürekli gelişimi ve geliştirmeyi hedef alan firmamız 2008 yılında ISO 9001:2000 belgesini alarak bütün üretim prosedür ve proseslerini uluslararası kabul gören standartlara yükseltmiştir.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Penko Tekstil, müşterilerine uluslararası standartlarda ürün verebilmek için Rusya’nın ‘NORMA STANDART’ şirketine de ürün sıfat- test kontrolleri yaptırmaktadır.

PENKO TEKSTİL PAZARLAMA A.Ş. Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine “VİZYON” edinmiştir.

Ayrıca belirlemiş olduğumuz bu vizyon çerçevesinde müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize kaynak ve değer yaratan örnek bir kuruluş olmayı kendimize “MİSYON” edinmiş bulunmaktayız.